Ez a kurzus a fiatalok digitális környezetben szerveződő tanulásával új felfogásban foglalkozik. Az elmúlt közel fél évtized tapasztalatai alapján megállapítható, hogy az internet elterjedésével, az otthoni széles sávú alkalmazás térhódításával minőségi szempontból új tanulási környezetet jött létre. Ebben a környezetben bárki a mobilkommunikációs eszközök mindennapi használatával, a távoktatási keretrendszerek intézményesülésével s az ehhez kapcsolódó új tanulási lehetőségekkel egyre tudatosabban és rendszerszerűen élhet.
A Digitális Pedagógia kurzus annak az új tanítási-tanulási paradigmának a megértéséhez és a sajátos tanulási stílusunkhoz illeszkedő alkalmazásához kíván segítséget nyújtani, amely az ezredfordulót követő időszak oktatási folyamataira egyre inkább jellemző. A kötet fejezetei a tanítási-tanulási folyamat új elemeit oly módon rendszerezik, hogy a hálózati tanulás közel egy évtizedes gyakorlatából merítve, az évszázadokon át uralkodó vertikális oktatási modellekkel szemben a térben nyit, felismeri és tudatosítja azokat a horizontális kapcsolatokat, amelyek a tanítási-tanulási folyamat különböző szereplői közötti kommunikációt, a tudás átadásához kapcsolódó információcserét egyre tudatosabban hálózati tevékenységként is valósítják meg.
A heti bontásban főbb tematikus egységei a következők:
A kurzus teljesítéséhez hetente kisebb érdekes feladatokat kell elkészíteni (pl. szófelhő, szócikk, óravázlat), illetve két zh-t szükséges megoldani.
Valóban le szeretnél jelentkezni a kurzusidőpontról?