Oktatás és Technológia

Társadalomtudomány
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
2 kredit

Oktatók: Horváth Cz. János

Jelentkezz!

Nincs felvehető kurzusidőpont.

Lezárt időpontok

2017/18/2
Magyar
2018. február 21.2018. május 27.
2018. február 4.
 – 
2018. február 19.
2017/18/1
Magyar
2017. szeptember 24.2017. december 16.
2017. szeptember 3.
 – 
2017. szeptember 24.

Kedvcsináló

A képzés célja: az érdeklődő hallgatót gyakorlatban is felkészíteni a médiakezelés alapjaira, a prezentációs eszközök kezelésére...

Leírás

  • A tantárgy rövid leírása, elhelyezkedése a tantervben (kötelező/választható, tematikája, milyen a számonkérés, kredit értéke)

Ezen belül:

  • a tananyag céljait, azaz, hogy mire lesz képes a tanuló a tananyag elsajátítása után,

A szabadon választható tantárgy a technológiák oktatásban-képzésben, egyéni tanulásban betöltött szerepét elemzi, elsősorban a digitális média kezelése, létrehozása, továbbadása hatásfolyamatára összpontosítva, beleértve a korszerű prezentációs eszközök megismerését, valamint a kép/fénykép előállításának módszertanát, jó gyakorlatát.

A képzés célja: az érdeklődő hallgatót gyakorlatban is felkészíteni a médiakezelés alapjaira, a prezentációs eszközök kezelésére, amely a későbbi tanulmányaik alatt, dolgozatok, szakdolgozat készítésekor is jól hasznosítható, értékes tudás.

  • a tananyag figyelemfelkeltő rövid ismertetését:

A választható tantárgy elsősorban a hallgatók gyakorlati készségeinek erősítését tűzte ki céljául. Napjaink információfeldolgozó szokásai szerint a digitális média elemei szinte korlátlan mértékben állnak rendelkezésre, ezért azok nagymértékű fogyasztóivá válhatunk. Ezzel ellentétben a tartalom előállításra kevésbé figyelünk, ezzel pedig elveszíthetjük azt a lehetőséget, hogy alkotó szerepkörben saját tartalmak létrehozásával hatást gyakoroljunk közvetlen vagy tágabb körben értelmezett „információs közegünkre”. A tantárgy keretében ezek érdekében a jól tematizált elméleti alapok megismerését követően hamar a gyakorlat kerül a középpontba.

Ingyenesen elérhető, nyílt szerkesztői környezetek használunk a kép- (GIMP), hang- (Audacity), videószerkesztésre (OpenShot). A tartalmak közreadásának számos formáját is megismerjük (elektronikus formához a SCORM, valós helyzethez interaktív tábla, prezenter, stb). A tananyag különleges voltát képezi a fényképezés gyakorlata, ahol a számítógépes környezetből felállva, igazi képfelvevő berendezések kezelésével lehet a médiatartalmak alapanyagait előállítani.

Létrehozva: 2017. 01. 26, utoljára módosítva: 2018. 09. 19.

Óbudai Egyetem © Copyright 2017-2023. Minden jog fenntartva.